Home > Nasze kierunki > Najpiękniejsze Włoskie Jeziora i okolice

Najpiękniejsze Włoskie Jeziora i okolice

//
Komantarze wyłączone

Mówisz Włochy, myślisz Rzym i Colosseum, Piza, Wenecja, a do tego pachnąca pizza, pyszne makarony i kremowe lody. Jednak Włochy to nie tylko zabytki i pyszne jedzenie. Włochy to także malownicze jeziora, położone u podnóża Alp. Włoskie Jeziora co roku przyciągają tłumy turystów z całego świata, którzy w ciszy i spokoju marzą o idealnym wypoczynku.

WYBIERZ SIĘ NAD NAJPIĘKNIEJSZE WŁOSKIE JEZIORA

Jezioro Garda

Zachód słońca nad Jeziorem Garda

Zachód słońca nad Jeziorem Garda

Największe jezioro w północny Włoszech, które szczyci się również najczystszą wodą i widokami zapierającymi dech w piersiach. Jezioro leży w granicach 3 prowincji Włoch: Trydent, Werona i Brescia. Mimo bliskości gór miesiące wakacyjne są upalne, a woda w jeziorze zachęca do kąpieli. Turyści zachwyceni są także lokalnymi mieszkańcami, którzy są bardzo gościnni i życzliwi. Wokół Jeziora Garda znajduje się wiele miasteczek turystycznych i znanych kurortów. Z punktu widzenia architektury miast, życia nocnego, liczby hoteli i restauracji, to nad jeziorem Garda dominują w zasadzie trzy miejscowości: Riva del Garda (na północy), Malcesine (po stronie wschodniej) i Sirmione (na południu).

Sirmione nad Jeziorem Garda

Sirmione nad Jeziorem Garda

Jezioro Maggiore

Jezioro Maggiore

Jezioro Maggiore

Jezioro Maggiore leży w Alpach, na pograniczu Włoch i Szwajcarii. Mimo tego, że leży ono w górach, panuje tu śródziemnomorski klimat i jest to dobre miejsce na wakacyjny wypoczynek. Nad brzegiem jeziora powstało wiele kurortów i miejscowości turystycznych zachęcających do błogiego lenistwa. Po jeziorze kursują statki, można także wynająć rowerek wodny lub łódź. Jezioro słynie z pięknych wysp – jedną z nich jest Isola Bella, która kiedyś była zamieszkana, a dziś jest bezludna. W centralnej jej części znajduje się Pałac Borromeuszów oraz ogród. Kolejną wyspą jest również Isola Madre, z przepięknym pałacem Bormeliuszy i ogrodem.

 

Isola Bella

Isola Bella

 

Pałac Borromeo

Pałac Borromeuszy

Jezioro Como

Jezioro Como

Jezioro Como

Położone w Alpach jezioro jest trzecim co do wielkości włoskim jeziorem. Ponadto jest najgłębszym jeziorem Alp i całej Europy. Jezioro Como jest idealne na spokojne spacery oraz zwiedzanie bogatej górskiej roślinności północnych Włoch, a także pływanie statkami. Relaks nad jeziorem Como jest idealnym wyborem dla osób, które poza plażowaniem lubią zobaczyć okoliczne atrakcje. Warto również wybrać się na zwiedzanie miejscowości o nazwie Como, gdzie znajduje się piękna promenada spacerowa oraz warto zobaczyć Katedrę, której budowę rozpoczęto w 1396 roku. Z miejscowości Como warto popłynąć do okolicznego miasteczka Bellagio, z ogromem kawiarenem i sklepików, nadających miejscowości niepowtarzalnego charakter i urzekającego klimatu. Kolejną miejscowością, do której warto dopłynąć jest Cadenabbia. Cadenabbia znana jest głównie z legendy o Antonio Szalonym, znanym piracie Jeziora Como nad którym wznosi się do dziś jego dom, i który można zwiedzać po okiem przewodnika.

Jezioro Como

Jezioro Como

Jezioro Como

Jezioro Como

Miejscowość Bellagio

Miejscowość Bellagio

Włochy to nie tylko wybrzeże morskie, ale także liczne jeziora z przepięknymi plażami. Jeśli ktoś poszukuje nieco innych atrakcji lub malowniczych krajobrazów, zawsze można udać się nad popularne włoskie jeziora, które zachwycają malowniczymi krajobrazami, a woda w nich jest często dużo cieplejsza niż w morzu.

Zapraszamy na wycieczkę W Krainie Włoskich Jezior!