Home > Zainspiruj się! > Jak spakować walizkę, szybko i mądrze?

Jak spakować walizkę, szybko i mądrze?

//
Komantarze wyłączone

Wakacyjny wyjazd zaplanowany. I co z tego, że od dawna, skoro walizka nadal pusta. Tak to już chyba jest – pakowanie prawie zawsze zostawiamy na ostatnią chwilę. A potem pośpiech i złość, zwłaszcza jeżeli na miejscu okazuje się, że nie zabraliśmy wszystkiego. W tym artykule nie będziemy namawiać Cię do tego, abyś planował pakowanie walizki z dużym wyprzedzeniem, choć sam przyznaj – czy nie ułatwiłoby to sprawy? 😉 Dziś podpowiemy Ci, jak spakować walizkę, szybko i mądrze – nawet w ostatniej chwili.

Jak spakować walizkę?

Przepis na idealnie spakowaną walizkę jest prosty: powinna zawierać wszystkie, niezbędne na wyjeździe rzeczy, będąc przy tym lekką, niewielką i poręczną. Wszystko niby jasne i zrozumiałe, ale w rzeczywistości, jak wiemy, sprawa wydaje się nieco bardziej skomplikowana. Grunt, żeby pamiętać o kilku, najważniejszych zasadach.

jak spakować walizkę

Odpowiedni bagaż to podstawa

Zanim zaczniesz pakowanie, zastanów się porządnie, czy masz odpowiednią do tego walizkę? Jeżeli wybierasz się na kilkudniowy wyjazd służbowy autem, w dodatku całkiem niedaleko, podręczna walizka na kółkach z pewnością spełni swą rolę. Kilkugodzinna, męcząca podróż pociągiem, a potem marsz do schroniska górskiego? Tu sprawdzi się wygodny, wytrzymały i praktyczny plecak. Musisz pamiętać o jednym: Twój bagaż powinien być dostosowany przede wszystkim do rodzaju i celu podróży. W związku z tym powinieneś wziąć pod uwagę takie czynniki, jak jego waga i wytrzymałość. Twarde walizki, mimo iż bardzo wygodne, są przeważnie znacznie cięższe.

Lista kluczowych rzeczy

Wystarczy, że raz zrobisz taką listę, a wykorzystasz ją potem przy każdym innym wyjeździe. Dzień przed podróżą sporządź krótką notatkę w swoim telefonie – nawet podczas jazdy tramwajem! 🙂 Odhaczaj poszczególne rzeczy podczas pakowania – szybko zauważysz, jakie to szybkie i pomocne. Absolutne must have na Twojej liście? Dokumenty, ładowarka, leki, które przyjmujesz regularnie. Dostępne są różnego rodzaju aplikacje w stylu Packing List, dzięki którym nie będziesz musiał spisywać tych rzeczy na kartce.

jak spakować walizkę

Pakujemy od największego do najmniejszego

W skutecznym pakowaniu chodzi przede wszystkim o to, aby maksymalnie wykorzystać dostępną w walizce przestrzeń. Na samym dnie powinny się znaleźć przedmioty, które są największe i najcięższe. Następnie układamy rzeczy, które są coraz to mniejsze i lżejsze. Słowem: od największego do najmniejszego. Do pozostałych luk i zagłębień wkładamy małe i lekkie przedmioty lub rzeczy, jak np. skarpetki.

Rolujemy

Rolowanie ubrań to świetny sposób na zaoszczędzenie miejsca w Twojej walizce. To o wiele bardziej skuteczne rozwiązanie, niż układanie bluzek i spodni w kostkę. Zdziwisz się pewnie, ale rolowanie wcale nie gniecie ubrań! 🙂

Stawiamy na minimalizm

W podróży ważna jest przede wszystkim wygoda. Bagaż nie powinien być zbyt ciężki, dlatego warto postawić na minimalizm. Wykorzystaj w tym celu mini opakowania. Po co zabierać ze sobą całą butelkę szamponu? Wystarczy przelać niezbędną ilość do małej buteleczki, którą zakupisz w każdej drogerii. Przed wyjazdem upewnij się, czy w Twoim hotelu otrzymasz do dyspozycji ręcznik. Być może okaże się, że wcale nie musisz zabierać go ze sobą?

jak spakować walizkę

Zabieramy torebki próżniowe

Szybkość w pakowaniu to jedno. Nie zapominajmy jednak o tym, że ważniejsza jest skuteczność pakowania. Chodzi przecież o to, aby w naszej walizce panował względny porządek. A taki można z całą pewnością zachować dzięki niezwykle praktycznym torebkom próżniowym. Pakowanie kosmetyków i wszelkich płynów do takich torebek pozwala uniknąć niepotrzebnego zalania i zabrudzenia ubrań w walizce.

Jeżeli zaczniesz stosować powyższe wskazówki, szybko dostrzeżesz, jak łatwe i przyjemne może być pakowanie. W dodatku mądre! To co? Czy już wiesz, jak spakować walizkę? Gotowy do podróży? 🙂

Sprawdźcie naszą ofertę: Wakacje z Oskarem.

 

You may also like
Wakacje przed sezonem, czyli jak przeżyć urlop i nie zwariować
Największe atrakcje malowniczej Pargi
Co przywieźć z Bułgarii? 7 lokalnych wyrobów, które warto spakować do walizki.