Home > Nasze kierunki > Czarnogóra > Czarnogóra i jej urokliwe miasteczka

Czarnogóra i jej urokliwe miasteczka

//
Komantarze wyłączone

Kraj ten, mimo iż niewielki, zachwyca bogactwem natury i niesamowitych pejzaży. Usytuowany nad turkusowym Morzem Adriatyckim, stanowi obecnie bardzo interesujący kierunek turystyczny, nie tylko dla spragnionych słońca plażowiczów. Czarnogóra to także majestatyczne górskie szczyty, idealne dla miłośników narciarstwa. Na turystów czeka tu również jedyny na południu Europy fiord w Zatoce Kotorskiej, imponujący kanion rzeki Tara, czy największe na Półwyspie Bałkańskim Jezioro Szkoderskie. Czarnogóra może pochwalić się również rozsianymi po całym wybrzeżu Adriatyku urokliwymi miasteczkami. To właśnie im poświęcimy dziś więcej uwagi.

czarnogóra

Budva – znajdziesz tu wszystko, czego dusza zapragnie

Budva to popularny, czarnogórski kurort, oferujący szereg atrakcji turystycznych. To tutaj skosztujesz najprawdziwszych smaków kuchni bałkańskiej, doświadczysz lokalnej gościnności i przekonasz się, co tak naprawdę oznacza miasto życiem tętniące, nawet późną wieczorową porą. Co ciekawe, Budva to jeden z najstarszych adriatyckich ośrodków miejskich. Jej historia sięga V wieku p.n.e., a jak głosi jedna z miejscowych legend, założył ją wygnany z Teb heros Kadmos.  W XV wieku miasteczko zostało rozbudowane i otoczone murami przez Wenecjan.

Dziś Budva może pochwalić się imponującą Starówką, malowniczymi plażami i bogatą kulturą. Miasto posiada dwie bramy wejściowe, zarówno Morską, jak i Lądową. Latem, w sezonie turystycznym, rozbrzmiewa tu Music Festival Budva, a udział w nim biorą przede wszystkim wykonawcy z sąsiednich krajów bałkańskich. Czy wiesz, że Budva to najmniejsze do tej pory miasto, w którym kiedykolwiek zagrał zespół Rolling Stone i Madonna? Nie zapominajmy też o tym, że Budva to miasto bogaczy! To właśnie tutaj notuje się najwyższy na świecie wskaźnik milionerów przypadających na liczbę mieszkańców (ponad 500 na 15 tys. mieszkańców).

czarnogóra

Ulcinj – wypoczniesz prawdziwie, zapomnisz o stresie

To graniczące z Albanią i najdalej wysunięte na południe miasto, ma niezwykle orientalny charakter, łączący w sobie aż trzy kultury. Ulcinj jest jednym z najstarszych miast Czarnogóry. Jego historia sięga czasów historycznych. Tutejsza Starówka ma ponad 2 tys. lat, jest wysunięta w głąb morza, a spacer pośród krętych, wąskich i jednocześnie urokliwych uliczek, gwarantuje mnóstwo emocji i pozytywnych wrażeń. Plaże w Ulcinj uznawane są za jedne z najpiękniejszych w całej Czarnogórze.

W pobliżu samej Starówki znajduje się Mała Plaża, niezwykle popularna, ale też najbardziej zatłoczona. Na uwagę zasługuje również Wielka Plaża, której długość wynosi aż 12,5 km. W Ulcinj znajduje się także otoczona lasem sosnowym plaża dla kobiet. Ladies Beach słynie przede wszystkie ze znajdującego się na niej źródła wody bogatego w siarkę i wpadającego do morza. Wedle twierdzeń lokalnych lekarzy, korzystanie z tej plaży, może pomóc kobietom w walce z bezpłodnością. Pobyt w tym miasteczku to gwarancja wyjątkowej gościnności. Mieszkańcy Ulcinj wyznają zasadę, że należy żyć tak, aby nie stresować się rzeczami, na które nie ma się wpływu. Proste, prawda? 🙂

czarnogóra

Dobra Voda – takich widoków nie zapomnisz nigdy

To mała miejscowość, a co za tym idzie – bardzo spokojna i niezwykle urokliwa. Miejsce idealne na urlop, gwarantujące przy tym mnóstwo atrakcji. Dobra Voda znajduje się pomiędzy kurortami Bar i Ulcinj, stanowiąc tym samym doskonałą bazę wypadową do innych, okolicznych miejscowości. Region ten słynie z subtropikalnej roślinności i najstarszych na świecie gajów oliwnych. Zachwycające są także tutejsze plaże, znane przede wszystkim z wyjątkowych zachodów słońca. Dobra Voda to idealny kierunek dla amatorów górskich wspinaczek. Ci bardziej aktywni i wymagający mogą liczyć na niezapomniane wycieczki w wyższe partie masywów. Miejscowość daje ponadto świetne warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych, w tym nart i rowerów, skuterów, kajaków i popularnych “bananów”.

czarnogóra

Kierunek: Czarnogóra

Czarnogóra zachwyca. Pod wieloma względami. Zaciszne zatoczki, piaszczyste plaże, urokliwe miasteczka i wioski rybackie, prawdziwe bogactwa natury oraz szereg zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten wciąż nie do końca odkryty kraj ma do zaoferowania wszystko, czego potrzeba turystom.

Sprawdź naszą ofertę:
Wczasy w Czarnogórze

 

You may also like
Wakacje przed sezonem, czyli jak przeżyć urlop i nie zwariować