Home > CT Oskar > Wakacje przed sezonem, czyli jak przeżyć urlop i nie zwariować

Wakacje przed sezonem, czyli jak przeżyć urlop i nie zwariować

Lipiec i sierpień to najgorętszy okres w turystyce, nie tylko z powodu najwyższych w tym czasie temperatur. Prawdziwa wakacyjna gorączka to coś znacznie więcej. Brak wolnych terminów, natłok turystów, wysokie ceny, niekończące się kolejki do turystycznych atrakcji – i tak oto urlop przestaje być urlopem, przynajmniej tym udanym. Ten, kto choć raz zdecydował się na lipcowy all inclusive w jednym z najbardziej popularnych kurortów, wie doskonale, jak w rzeczywistości wygląda taki wypoczynek. A gdyby tak wybrać się na wakacje przed sezonem?
Z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych takim właśnie rozwiązaniem. Przeczytajcie, dlaczego.

Przed sezonem, a więc taniej

Cena to podstawowe kryterium, jakim kierujemy się przy wyborze danej oferty turystycznej. W letnim sezonie wypoczynkowym, kiedy zainteresowanie ze strony turystów jest ogromne, trudno o atrakcyjne zniżki i promocje. Z kolei maj i początek czerwca, to idealny moment dla “łowców okazji” – wakacje w tym okresie są zdecydowanie tańsze. Ceny wycieczek mogą być wtedy nawet o 20-30% niższe od tych, oferowanych w szczycie sezonu. Niektóre hotele zapewniają także dodatkowe bonusy, na przykład w postaci braku dopłat za jednoosobowe pokoje. Przed sezonem spotyka się także zdecydowanie bardziej atrakcyjne oferty last minute. Ze względu na mniejsze zainteresowanie wakacjami przed sezonem, touroperatorzy w znacznym stopniu redukują ceny pobytów, zapewniając jednocześnie szeroki wachlarz hotelowych standardów.

wakacje przed sezonem

Z gwarancją spokoju

Jest to najlepszy termin, aby wypocząć w spokoju, nawet w najbardziej popularnych kurortach. W tym okresie nie ma zbędnych tłumów, można zatem swobodnie wylegiwać się na plaży i łatwo docierać do wszystkich turystycznych atrakcji. Przed sezonem hotele nie są w pełni obłożone, dlatego istnieje duża szansa na to, że otrzymamy wymarzony pokój w bardzo atrakcyjnej cenie. Brak tłumów oznacza ponadto lepszy i bardziej swobodny dostęp do okolicznych restauracji, czy też większą ilość wolnych miejsc na wycieczki fakultatywne.

wakacje przed sezonem

Dla każdego coś dobrego

Maj i początek czerwca sprzyja różnym formom wypoczynku. To idealny okres, aby wylegiwać się na chorwackiej plaży lub zwiedzać grecki Akropol. Istotnym aspektem jest w tym przypadku pogoda. W tym okresie na południu Europy jest ciepło i słonecznie – w sam raz na wakacje z dziećmi i starszymi osobami, dla których letnie upały mogą być bardzo męczące. To doskonała pora dla osób nastawionych na zwiedzanie i aktywny wypoczynek. To także rozwiązanie idealne dla tych bardzo zapracowanych. Urlop w sezonie letnim jest niekiedy niemożliwy, między innymi ze względu na napięty wakacyjny harmonogram. Wcześniejszy wyjazd może zatem okazać się nie tyle lepszym, co po prostu koniecznym rozwiązaniem.

wakacje przed sezonem

Dokąd na wakacje przed sezonem?

Największą popularnością cieszy się południe Europy i kurorty basenu Morza Śródziemnego zapewniające w tym okresie doskonałą aurę. Turyści bardzo chętnie wybierają się w tym czasie do Chorwacji, słynącej między innymi z doskonałego położenia, wyśmienitej kuchni i przepięknej pogody. Doskonałym pomysłem są także wakacje w Grecji – szczególnie dla tych, którzy stawiają na aktywny i pełen atrakcji wypoczynek. Przed sezonem warto odwiedzić także Albanię. Jej czyste plaże, krystaliczna woda i niemalże filmowa sceneria skusi każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę. Czarnogóra z kolei zachęci bogactwem zieleni, lazurową wodą i fascynującą Zatoką Kotorską. Spragnieni prawdziwej fiesty, niezwykłej śródziemnomorskiej kuchni i znanych na całym świecie zabytków, powinni w tym czasie obrać hiszpański kierunek.

Przed sezonem warto skusić się także na autokarową wycieczkę objazdową, która wymaga zazwyczaj dużej aktywności. Sprzyjająca w tym czasie pogoda i brak tłumów zdecydowanie ułatwią chodzenie i zwiedzanie dużej liczby atrakcji. Co powiesz na majowy lub czerwcowy pobyt w Krainie Włoskich Jezior?

wakacje przed sezonem

Wakacje przed sezonem to doskonała okazja do tego, aby wypocząć prawdziwie. To znaczy: bez zbędnych tłumów i wiecznych kolejek, w spokoju i dobrej atmosferze, a także w przyzwoitych warunkach pogodowych. To również doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i skorzystanie z dodatkowych możliwości, jakie oferują w tym czasie biura podróży.

You may also like
Jak spakować walizkę, szybko i mądrze?
Czarnogóra i jej urokliwe miasteczka
Co kryją w sobie wczasy w Albanii?
Co przywieźć z Bułgarii? 7 lokalnych wyrobów, które warto spakować do walizki.