Home > CT Oskar > 3 powody, dla których warto spędzić Dzień Św. Patryka w Berlinie

3 powody, dla których warto spędzić Dzień Św. Patryka w Berlinie

//
Komantarze wyłączone

 

Dzień Św. Patryka w Berlinie
Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe, obchodzone na cześć pierwszego chrześcijańskiego misjonarza z Irlandii. Shamrock, czyli trójlistna koniczyna to główny symbol tego święta. Według legendy o św. Patryku, misjonarz wykorzystał ją aby wytłumaczyć pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat o Trójcy Świętej. Początkowo Dzień Świętego Patryka był świętem kościelnym, ale z czasem zaczął być znany na całym świecie.

17 marca to dzień, któremu towarzyszy parada przebranych w tradycyjne irlandzkie stroje oraz tłumy przebranych na zielono świętujących ludzi.

Dlaczego warto spędzić Dzień Św. Patryka w Berlinie? Przedstawiamy kilka powodów, dzięki którym wybierzecie się do stolicy naszych zachodnich sąsiadów właśnie tego dnia!
1. Irlandzkie puby

Dzień Św. Patryka w Berlinie

Dzień Św. Patryka w Berlinie

Dzień Św. Patryka w Berlinie

Berlin może pochwalić się sporą ilością irlandzkich pubów. W ten dzień wiele z nich organizuje muzykę na żywo oraz pokazy tańców, przy których można spożywać irlandzkie trunki, zwłaszcza „zielone piwo”.
2. Miasto, które nigdy nie śpi

Dzień Św. Patryka w Berlinie
Berlin oferuje nieskończoną różnorodność jeśli chodzi o rozrywkę! W centrum miasta jest więcej niż 200 klubów, pubów, restauracji, Kneipe (Niemiecki termin odnoszący się się do barów) i modnych miejsc nad brzegiem rzeki Spree. Można powiedzieć, że Berlin jest miastem, które nigdy nie śpi!

fot5
3. Historyczne miejsca i atrakcje na wyciągnięcie ręki

Dzień Św. Patryka w Berlinie
W ciągu dnia, zanim zaczną się zabawy związane z Dniem Św. Patryka, masz okazję odwiedzić największe atrakcje Berlina – Checkpoint Charlie, czyli jedno z najbardziej znanych przejść granicznych w okresie zimnej wojny pomiędzy NRD i Berlinem Zachodnim, fragmenty muru berlińskiego czy centralny punkt miasta -Alexanderplatz z charakterystyczną wieżą telewizyjną.

Dzień Św. Patryka w Berlinie
Podczas spaceru po mieście można zobaczyć też takie miejsca jak Kościół Mariacki, Wyspę Muzeów, Bramę Brandenburską czy pomnik ofiar Holocaustu. Dzień pełen wrażeń!
Jeśli chcesz spędzić Dzień Świętego Patryka w Berlinie wyjątkowo, poczuć irlandzki klimat i dodatkowo zobaczyć wspaniałe, historyczne miejsca – koniecznie sprawdź naszą ofertę! Gwarantujemy, że cudowne wspomnienia zostaną z Wami na długo!

Sprawdź naszą ofertę: Biuro Podróży Oskar – Dzień Św. Patryka w Berlinie

 

You may also like
Pomysł na weekendowy city break w Europie
Jarmarki Bożonarodzeniowe – czyli jak poczuć magię świąt w jednym z europejskich miast.
Pomysł na długi weekend listopadowy
Największe atrakcje malowniczej Pargi