Home > CT Oskar > Największe atrakcje malowniczej Pargi

Największe atrakcje malowniczej Pargi

//
Komantarze wyłączone
Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tym malowniczym greckim regionie Epirus, najwyższa pora nadrobić zaległości! 😉 Tętniąca typowo greckim klimatem Parga to liczący niewiele ponad 2 tysiące mieszkańców kurort położony u wybrzeży Morza Jońskiego. Kawiarnie i restauracje w Pardze kuszą nie tylko greckimi smakami, ale również pięknymi widokami na port. Pośród wąskich uliczek można znaleźć mnóstwo ciekawych pamiątek, wspaniałych miejsc i uśmiechniętych miejscowych. Sama miejscowość to trzy plaże, gaje oliwne i pomarańczowe oraz bujna zieleń. Miejscowość, o której niełatwo zapomnieć i do której warto wracać. Przygotowaliśmy dla Was listę największych atrakcji, które tam na Was czekają:

Zamek Wenecki

venetiancastlepargaPołożony na cyplu, to świetny wybór dla miłośników podziwiania architektury – zamek oferuje wspaniały widok na pobliski brzeg i piękną panoramę samego miasta. Został wzniesiony w XI wieku głównie przez miejscowych osadników. Fortyfikacja miała chronić ich przed piratami, Turkami i innymi najeźdźcami.

Rzeka Acheron

rzeka2Przepiękne miejsce dla osób lubiących mitologię i starożytną Grecję – rzeka Acheron wg mitologii byłą granicą pomiędzy światem żywych i zmarłych (Hadesem). Cudowne widoki, kaniony, rzeka i krystaliczna rzeka. Możliwe przejście w górę rzeki, rafting i jazda konna.

Plaża Valtos 

valtosNazywana diamentem Pargi, jest jedną z najbardziej znanych plaż w całej Grecji. Słynie z jedwabistego piasku i krystalicznie czystej wody. Od strony lądu otaczają ją porośnięte gajami oliwnymi wzgórza, wśród których warto odbyć przyjemny spacer. Plaża ciągnie się przez ponad kilometr aż do osady o tej samej nazwie.

Plaża Lichnos 

lichnos-beachTo jedna z najpiękniejszych plaż w Pardze, długa i piaszczysto-żwirkowa, dodatkowo usytuowana w  pięknej zatoce i znajdująca się zaledwie 4 km od miasta. Można na niej spróbować swoich sił w różnych sportach wodnych lub zrelaksować się w jednej z kilku tawern i kawiarni.

Jaskinia Afrodyty

afrodytaWedług mitologii , bogini miłości i piękna Afrodyta zażywała w tym miejscu kąpieli. Jaskinia i otaczające ją turkusowe wody zapewniają niezapomnianych widoków oraz wrażeń. Do jaskini można dostać się wyłącznie drogą morską – dlatego dodatkową atrakcją będzie wycieczka statkiem.

Jeśli marzy Wam się wspaniały wypoczynek w tym malowniczym greckim miasteczku, koniecznie sprawdźcie naszą ofertę:

Centrum Turystyki Oskar – Oferty Grecja

Centrum Turystyki Oskar – Parga

 

You may also like
Jak spakować walizkę, szybko i mądrze?
3 powody, dla których warto spędzić Dzień Św. Patryka w Berlinie
Jarmarki Bożonarodzeniowe – czyli jak poczuć magię świąt w jednym z europejskich miast.
Pomysł na długi weekend listopadowy